کیست بعد از شیمی درمانی و تاثیر قرص ها

0
0
با سلام. مادر من بعد از آسیت بسیار در ناحیه شکم تحت عمل جراحی و خارج کردن تخمدان ها قسمتی از روده و معده قرار گرفت. بعد از ان 6 جلسه شیمی درمانی انجام شد در سیتی اسکن اخر پزشک تشخیص داد که بیماری از بین رفته اما بعد از سه ماه وقفه اسیت شدید دوباره برگشت با سیتی اسکن معلوم شد کیست هایی دوباره برگشته است. پزشک انکولوژ دستور بیوپسی داد اما پزشک جراح منع کرد به علت لاپراتومی شدن دوباره و کوچک بودن برخی کیست ها. تا بحال سه جلسه شیمی درمانی مجدد ضعیف بقول دکتر (بعلت ضعف بنیه) انجام شده اما اسیت تغییری نکرده و انکولوژ تصمیم به خارج کردن اسیت توسط لوله را دارد. سوال اول مادر من پرتو درمانی نشد! ایا با پرتو درمانی می توانست جلوی بروز مجدد کیست ها گرفته شود در همان سه ماه وقفه؟! سوال دوم ایا در چنین شرایطی استفاده از دوز پایین دارو برای درمان کیست ها عقلانی ست یا راهکار موثر تری وجود دارد؟ و سوال اخر مادر برای تسکین درد های شدید استخوان و مفاصل از قرص هایی مانند ترامادول گاباپنتین پرگابالین زولپیدم ایبوپروفن به تعداد زیاد استفاده می کند ایا این قرص ها تاثیری در بازگشت بیماری یا وخیم تر شدن بیماری دارند؟! با تشکر.
0
0
  • جناب آقای احسان
    پاسخ سوال اول: در مواقعی که وسعت منطقه آلوده به تومور زیاد است و چند عضو مختلف درگیر بیماری هستند، انجام رادیوتراپی بی تاثیر است.
    پاسخ سوال دوم: انتخاب دوز و نوع دارو تنها در اختیار پزشک انکولوژیست است که او نیز با توجه به سیر بیماری، نوع تومور، وضعیت سلامت بیمار و پاسخهای قبلی بیمار به درمان طرح درمان بیمار را انتخاب میکند
    پاسخ سوال سوم: استفاده از همه این مسکنها با هم و بدون تجویز پزشک ممکن است در درمان ایشان اختلال ایجاد کند و یا باعث تاثیر کمتر داروهای اصلی بشود. پیشنهاد میکنم برای کنترل درد حتمأ با یک متخصص طب تسکینی مشاوره فرمایید.
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا جهت ثبت ابتدا یا ثبت نام کنید