کلانژیو کارسینوما

0
0

بیمار 57 ساله زن و نزدیک یک ساله آیا کلانژیو کارسینوما دارن چند جا رفتیم و مدارک پزشکی شامل عکس و اندو سونو سی تی  دال بر این شد که نه توده قابل نمونه برداری است و نه قابل جراحی . علایم شامل سفتی شکم و زردی پوست – درد ضعف و بی حالی و گاهی اوقات بی اشتهایی . ولی درد شکم اکثرا داره و بصورت شدید و تنها داروی تسکینی اکسی کدون مصرف میکند با این مشخصات چاره و راهکار بهترین درمان چیست .؟ با تشکر

0
0

مهدی عزیز

متاسفانه کلانژیوکارسینوما (سرطان مجاری صفراوی) بیماری است که به طور معمول راهی برای تشخیص زود هنگام ندارد (مگر به طور اتفاقی در سی تی اسکنی که بیمار به هر دلیل دیگری از شکمش می گیرد دیده شود) و به همین دلیل هم مراجعه بیمار و تشخیص بیماری در مراحل پیشرفته بیماری صورت می گیرد و ضایعه غیر قابل جراحی است و فقط میتوانند از اقدامات موقتی مثل درن گذاری و استنت گذاری در مجاری صفراوی استفاده کنند .

نکته دیگر این است که به طور معمول شانس بقای پنج ساله برای این بیماران کمتر از 5 درصد است که این یعنی تقریبأ هیچ و بیماران در طی یکسال معمولأ دیگر به حیات نمی توانند ادامه دهند.

با توجه به درد زیادی که بیمار می کشد، بهترین کار، مشاوره با یک متخصص طب تسکینی برای انتخاب یک راه حل موقتی به منظور ادامه بدون درد و یا با درد کمتر زندگی است.

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا جهت ثبت ابتدا یا ثبت نام کنید