کدام سرطان ها قابل پیشگیری هستند

0
0
 • سلام با توجه به اینکه در رادیو تلوزیون حرفهای متفاوتی در مورد سرطان زده میشود من بالاخره تا حالا متوجه نشدم که اصلا ایا میشه از سرطان پیشگیری کرد یا نه؟
0
0
 • برادر عزیز
  حق با شماست. متاسفانه بعضا در رسانه های عمومی اطلاعات متفاوت و حتی متضادی توسط غیر متخصصین بیان میشود که نه تنها به حل مشکل کمکی نمیکند بلکه گاها باعث بی اعتمادی و سردرگمی جامعه نسبت به صحبتهای متخصصین هم میشود.
  در پاسخ به سوال شما باید عرض شود که در حال حاضر سرطانهای مختلف به چند دسته تقسیم میشوند
  1- سرطانهائی که با چکاپهای دوره ای و معاینات منظم ( با هزینه پایین)، در مرحله پیش سرطانی قابل تشخیص هستند که در حال حاضر این سرطانها شامل سرطانهای دهان و لثه، سرطان پستان و سرطان دهانه رحم در خانمها میشود
  2 – سرطانهائی که با هوشیاری و شناخت افراد نسبت به علائم آنها و مراجعه سریع به پزشک، قابلیت دارند تا در مراحل اولیه تشخیص داده شوند و باز هم با صرف هزینه کم قابل درمان هستند و وارد مراحل بدخیم و وخیم نمیشوند که این سرطانها نیز شامل سرطان پوست، سرطان روده بزرگ و مقعد، سرطان پروستات، سرطان مثانه، سرطان رحم و تخمدان و تاحدودی سرطانهای معده و خون می باشند.
  همانطور که مشاهده کردید درصد قابل توجهی از سرطانها را میشود در مراحل اولیه شناسائی و پیشگیری کرد و لازمه آن همانطور که گفته شد آموزش دیدن افراد و شناخت هر کس نسبت به علائم اولیه سرطانهاست.
  همه باید بدانند که با صرف هزینه ای بسیار پایین میتوانند از درگیری بزرگ با سرطان جلو گیری کنند.
  اگر هر فرد سالانه حدود صد هزار تومان صرف پیشگیری کند بعدآ نیاز به تحمل هزینه های سنگین چندین میلیون تومانی خانمان برانداز نخواهد داشت
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا جهت ثبت ابتدا یا ثبت نام کنید