چگونگی تشخیص لنفوم

0
0
سلام،ببخشید چند سوال داشتم:برای تشخیص لنفوم و میزان پیشرفت چه آزمایشاتی لازم است آیا بیوبسی از گره لنفی متورم لازم است؟درضمن بزرگی طحال در تمام بیماران لنفوم بروز میکند یا نوع خاصی دارد و بطور تقریبی باید چه مدت زمان از اولین علائم لنفوم گذشته باشد تا دیگر شانسی برای بهبود باقی نماند؟تشکر.
0
0
 • سرطان لنفوم، به دو گروه تقسیم می‌شود:
  هوچکین و غیر هوچکین
  نفوم غیر هوچکین
  لنفوم غیر هوچکین نوعی سرطان است. در این لنفوم، سلول های دستگاه لنفاوی، حالتی غیرطبیعی به خود می گیرند، طوری که بدون هیچ مهاری رشد کرده و تقسیم می شوند.
  ممکن است لنفوم غیر هوچکین تنها در یک گره لنفی، یا گروهی از گره های لنفاوی و یا حتی در اندامی دیگر باشد.
  این نوع سرطان قادر است به هر قسمت دیگر بدن نظیر: کبد،‌ مغز استخوان و طحال منتشر شود
  یماری هاجکین در یک منطقهٔ دستگاه لنفاوی و معمولاً در گره لنفی ایجاد می‌شود. اگر این بیماری به‌موقع کشف و درمان نشود، ممکن است در تمام دستگاه لنفاوی پخش گردد. هاجکین می‌تواند باعث درگیری ریه، اعضاء داخل شکم و استخوان‌ها شود. با گسترش بیماری، گویچه‌های سفید طبیعی کاهش یافته، در مقابله با عفونت‌ها اختلال ایجاد می‌شود. بنابراین بیماران مبتلا به هاجکین ممکن است مستعد ابتلا به عفونت‌های گوناگون گردند.
  تشخیص دقیق لنفوم حتمأ به بیوپسی غده لنفاوی ربط دارد.
  در حال حاضر لنفوم هوچکین در هر مرحله ای قابل درمان است و بیمار از طول عمر خوب برخوردار خواهد بود. در لنفوم غیر هوچکین نیز طول عمر بستگی به سیر بیماری و مناطق درگیر دارد.

  حالا شما چرا دنبال غیر قابل درمان بودن بیماری هستید. بدلیل وجود تب پایدار در اغلب بیماران لنفومی و همچنین تورم غدد لنفاوی ، بیمار می بایست قصد خودکشی داشته باشد که به پزشک مراجعه نکند و به مرحله غیرقابل درمان برسد:):)

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا جهت ثبت ابتدا یا ثبت نام کنید