پت اسکن

0
0
شب شما بخیر. عارضم خدمت شما که می خواستم نظر شما را در مورد پت اسکن برای گزینه اتمام درمان بدانم. پدرم کانسر کلورکتال دارند و درمان ایشان خاتمه یافته است. پزشک ایشان درخواست پت اسکن کرده اند اما من شنیده ام خود پت اسکن ممکن است باعث بروز سرطان شود. نکته بعدی اینکه هزینه آن در حدود 4 میلیون است امکان دارد ما این اسکن را انجام دهیم و پاسخ آن در مورد متاستاز منفی باشد و پس از 6 ماه بعد دوباره متاستاز رخ دهد و این هزینه و وقت ما به کلی تلف شود؟ ایا راه ارزان تر و مطمئن تری غیر از پت اسکن را می شناسید که به حقیر معرفی نمایید؟ پدرم 55 ساله هستن و تومور ایشان به جایی متاستاز نداده بود اما در ازمایش پاتولوژی بعد از عمل مشخص شد یکی از 8 تا گره لنفاوی بیرون کشیده شده دارای اثراتی از تومور بوده است.
متشکرم از شما
0
0
 • سلام
  پت اسکن در واقع تلفیقی از سی تی اسکن و PET ( تزریق ماده رادیواکتیو به بدن) است و حساسیت آن برای شناسایی کانون های احتمالی سرطان که از ابعاد کوچکتری در بدن برخوردارند، از سی تی اسکن و MRI بیشتر است.
  در مورد پرسش شما باید گفت که تقریبأ همه دستگا هه ها و وسایلی که از اشعه و مواد رادیواکتیو در بدن استفاده میکنند در نوع خود میتوانند خطرناک باشند. برای مثال اشعه دستگاه رادیوتراپی که برای درمان سرطان به کار میرود خودش میتواند سرطان زا باشد اما در تکنولوژی جدید مقدار اشعه و یا مواد رادیواکتیو بسیار محدود شده و قطعأ منافع استفاده از این روش ها از مضار آنها بسیار بیشتر است.
  اگر پزشکتان درخواست پت اسکن دارد، حتمأ آن را بهترین روش برای پیگیری بیماری بیمار شما تشخیص داده و درخواستم از شما و کلیه مخاطبین و خوانندگان این مطالب این است که در مقابل تجویز و درخواست آزمایش پزشک معالج و مسئول بیماری چون و چرا نکنید. البته میتوانید منافع و مضار داروها و روش ها را با او در میان بگذارید اما انتظار نداشته باشید که پزشک دیگری روش دیگری به شما معرفی کند و خلاف نظر پزشک معالج بیمار کاری انجام بدهید

  وقتی یکی از گره های لنفاوی آلوده هست علامت این است که حداقل تعدادی از سلول های سرطانی از محل اولیه خود خارج شده و هیچ کس نمیتواند تضمین کند که در محل دیگری کانون سرطانی تشکیل نداده باشد. اصلأ فلسفه و هدف معاینات دوره ای بیمار تا سالها بعد از درمان هم همین است که چنانچه کانون جدیدی در بدن تشکیل می شود، بتوانند در اسرع وقت آن را پیدا کنند.
  ضمنأ این بیماری اگر قابلیت متاستاز و عود مجدد نداشت و در همه بیماران بعد از درمان اولیه کنترل میشد که دیگر اسمش سرطان نبود.;);)

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا جهت ثبت ابتدا یا ثبت نام کنید