وراثت سرطان در خانواده

پاسخ داده شده
0
0

با سلام.

مطلب رو کوتاه می نویسم. قصد ازدواج با شخصی رو دارم که مادرشون بیماری طرطان سینه داشتن و فوت کردن. این برای من یه مضغله فکری بزرگ شده که همسر من در آینده چقدر خطر مواجه شدن با این بیماری رو داره. اینطور که من تحقیق کردم این نوع سرطان از نوع وراثتی هست و حقیقا منو بر سر یه دو راهی خیلی سخت قرار داده. آیا این ترس من بجا هست یا نباید بهش اهمیت بدم. از جزئیات بیماری موت وفا و یا چکاب دادن و ندادن دخترشون توی این چند وقته هم بی اطلاعم و هرکاری هم نکردم نتونستم با خودم کنار بیام که از خودشون بپرسم چون بنظرم خیلی زشت و غیر اخلاقیه و مطمئنم باعث ناراحتیشون میشه. خیلی برام این وضعیت سخته . خواهش میکنم هر راهنمایی که میتونید بهم بدین. ممنون

پاسخ مناسب
0
0

سلام آبان عزیز

نکته مهم نوشته شما، مسئله سرطان سینه نیست، بلکه خودداری شما از پرسیدن چیزی است که باعث ایجاد استرس در شما شده و ممکن است فهرست این سوالات بیش از یکی دو تا باشد.

در حال حاضر مراکزی هستند که مشاوره های قبل از ازدواج را به شکل بسیار حرفه ای انجام میدهند و شرایطی را فراهم میکنند تا هیچ سوال نپرسیده ای باقی نماند و الزاما اینطور هم نیست که امکان صحبت کردن زوجین در یک اطاق را فراهم کنند بلکه با صحبت با طرفین از حساسیت های آنان اطلاع پیدا میکنند و با انجام آزمایشات فیزیکی و روانی شخصیتی حتی می توانند تعیین کنند که طرفین آیا مناسب یکدیگر هستند یا خیر.

در جواب مستقیم سوال شما باید عرض کنم که سرطان پستان میتواند ارثی هم باشد اما نیاز به بررسی سابقه در خانواده (افراد دیگر فامیل) و همچنین احتمالأ انجام آزمایشات مربوطه دارد.

مرکز را به شما معرفی میکنم که با مراجعه به آن میتوانید پاسخ همه سوالات خود را بگیرید.

کلینیک پیشگیری سپید با تلفن 86129165 و 88093374 تماس بگیرید و برای آقای دکتر احمدی تعیین وقت کنید. ایشان متخصص روان و فوق تخصص مشاوره های قبل از ازدواج دارند که اگر دغدغه تان را برایشان بگویید، با کمک مشاور ژنتیک همان مرکز میتوانند شما را نه تنها از میزان ابتلا خانم در آینده به سرطان بلکه به بیماری های احتمالی آینده نیز مطلع کنند. البته این حق را باید به طرف مقابل نیز بدهید که ایشان هم از احتمال ابتلای آینده شما به بیماری ها و وضعیت جسمی و روحیتان اطلاع پیدا کنند

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا جهت ثبت ابتدا یا ثبت نام کنید