مدت زمان بین جراحی و شیمی درمانی

0
0
سلام خسته نباشید آقای دکتر
به نظر شما بین جراحی و آغاز شیمی درمانی چقدر باید فاصله باشه و این فاصله می تونه به چند روز برسه؟ پدر من سرطان روده داشتن منتها بعد از جراحی حالشون بد شد و حدود 50 روز بیمارستان بستری بودن و حالا بعد از این مدت شیمی درمانی رو شروع کردیم به نظر شما خیلی دیر نشده؟ تو این فاصله در جای دیگری میشه تومور تشکیل بشه؟ یای اینکه در مدت استراحت بعد از رادیوتراپی که 2 ماه بود امکان داره دوباره تومور شروع به فعالیت کنه؟ سرطان به جای دیگه ای سرایت نکرده اما دکتر انکولوژی میگن باید منتظر باشیم ببینیم چی میشه احتمالا دوباره برگرده اخه چجوری میشه بعد از 29 جلسه رادیو تراپی و جراحی و حتی شیمی درمانی ما باید دوباره منتظر عود مجدد باشیم؟ ینی اصلا امکان نداره پدر من خوب بشن؟ ضمنا تقریبا جوان و 52 ساله هستند
0
0
  • سلام
    زمان شیمی درمانی بعد از عمل، نزدیک ترین زمان پس از ترمیم زخم های حاصل از عمل است که معمولأ بین سه هفته تا پنج هفته پس از عمل در نظر گرفته میشود. در مورد بیمارانی که به هر دلیلی دچار تاخیر میشوند، در اولین زمان مناسب، می بایست شیمی درمانی را شروع کرد.
    سن یکی از فاکتورهای کم اثرتر در بروز عود و یا متاستاز است. مهم ترین فاکتور، نوع تومور و همچنین مرحله ای از بیماری است( استیچ) که در زمان تشخیص در بیمار وجود داشته. معمولأ در استیج های بالاتر از دو، امکان عود و یا متاستاز ( علیرغم دوره های درمان) خیلی بالا می رود.
    در نظر داشته باشید که در مراحل پیشرفته بیماری، همه کارهایی که برای بیمار انجام میشود( مثل شیمی درمانی و رادیوتراپی) ، تا حد زیادی جنبه تسکین دهنده دارد و اثرات درمانی کامل آنها ضعیف است.
    برای همین هم دایم تکرار می شود که با ظهور اولین علامت و یا در چکاپ های دوره ای، به پزشک مراجعه شود تا استیج بیماری بالا نرود و بیمار بهبود یابد و طول عمر او افزایش پیدا کند
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا جهت ثبت ابتدا یا ثبت نام کنید