غده درون سینه

0
0

سلام خسته نباشید

من نزدیک یکساله متوجه یه غده بدون درد دردن سینم شدم و توجهیم بهش نکردم تا الان که اون غده کمی بزرگ شده و با درد و  همراهه و باعث سفت شدن سینم شده الان نمیدونم ترس ورم داشته میشه راهنماییم کنید امکان داره سرطان سینه باشه؟

درضمن چند وقته درمورد سرطان سینه درحال جستجوام و علائمشو مطالعه کردم و هیچ علائمی جز همین درد و سفت شدن سینم ندارم لطفا راهنماییم کنید

0
0

خواهر گرامی

بارها از طریق همین پاسخگو و همچنین برنامه های آگاهی بخشی رسانه های مختلف مثل صدا و سیما، تذکر داده شده که هرگونه تغییری در پستان اعم از سفت شدگی و یا توکشیدگی و یا تغییر شکل پوست و یا … در اولین فرصت می بایست به پزشک (ترجیحأ جراح عمومی) مراجعه شود تا بررسی های تکمیلی صورت بگیرد. اگر میشد تنها با شکایت از تورم و یا درد و هر علامت دیگری قضاوت کرد که نوع ضایعه چیست که کار خیلی آسان بود. اما متاسفانه تنها و تنها پس از معاینه توسط پزشک و انجام سونوگرافی و یا در صورت لزوم ماموگرافی و همچنین در پاره ای موارد نمونه برداری از تومور میتوان قضاوت کرد که تومور خوش خیم است یا بدخیم.

بنابراین ترس ور داشتن شما کمکی به حل مشکل نمی کند. پس هرچه سریعتر به پزشک مراجعه کنید و نیمه پرلیوان را ببینید یعنی چرا فکر نمیکنید که تومور شما ممکن است خوش خیم باشد و شما با دانستن آن، زودتر از شر این ترس رها شوید.

برای دانش بیشتر در مورد مشکلات پستان به مقاله “پستان سالم” در همین وب سایت که در موبایل هم قابل مشاهده است، به آدرس زیر مراجعه کنید.

پستان سالم ( علل و علائم و پیشگیری از سرطان پستان)

 

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا جهت ثبت ابتدا یا ثبت نام کنید