شیمی درمانی

0
0

سلام. مادرم بعد از جراحی پستان اولین جلسه شیمی درمانی رفته و چند روزه یبوست شدید داره و شکم درد داره .چکار باید بکنه . لطفا راهنمایی بفرمایید. سپاسگزارم

0
0
  • سلام
    داروهای شیمی درمانی عوارض متعددی دارند که در افراد مختلف به انحای گوناگون بروز میکنند و با به کار بستن روشهای غالبأ سنتی میتوان بر آنها غلبه کرد.
    در مورد یبوست و درد ناشی از ان که البته کمتر از اسهال بروز میکند، میتوان با خوردن مقادیر بیشتری از سبزیجات تازه کمک کرد که حرکات دودی روده بیشتر شده و با استفاده از روغن زیتون بدون بو به همراه سالاد کاهو میتوان به روان شدگی گوارشی کمک کرد. همچنین استفاده از آلو و انجیر آب انداخته و همچنین شربت انجیر که در داروخانه ها به فروش میرسد میتوان به برگشت دستگاه گوارش به حالت طبیعی کمک کرد
    برای اطلاعات بیشتر در مورد عوارض گوارشی داروهای شیمی درمانی میتوانید به مقاله همین وب سایت به آدرس زیر مراجعه نمایید
    http://www.cancerservice.ir/index.php/component/k2/item/94-gastrointestinal-side-effects-in-chemotherapy-and-ways-of-removing-them
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا جهت ثبت ابتدا یا ثبت نام کنید