عوارض استفاده از تاموکسیفن و زمان مناسب برای بازسازی سینه

0
0

سلام  من خانومي ٣٨ساله هستم كه حدود٦ماه به سرطان سينه مبتلا شدم بعد از عمل جراحي ماستكتومي ٤جلسه شيمي درماني شدم وراديوتراپي نداشتم والان قرص تاموكسيفين ميخورم  دو تا سوال از شما داشتم اول اينكه الان كه دو ماه شيمي درمانيم تموم شده كي ميتونم برا بازسازي سينه اقدام كنم و دوم اينكه بعد از شيمي درماني معمولا عادت ماهانه از سر گرفته ميشه. چون من گر گرفتگي شديد دارم وتحملش برام خيلي سخته ممنون ميشم راهنماييم كنين

  • ندا پرسیده شده 5 ماه قبل
  • آخرین ویرایش 5 ماه قبل
0
0

سرکار خانم ندا

سلام

معمولأ اگر بازسازی و یا پروسه های مربوط به بازسازی (مثل استفاده از تیشو اکسپندر) همراه با عمل جراحی برداشت توده صورت نگیرد، می بایست یکسال حداقل از جراحی بگذرد تا بتوان برای بازسازی اقدام کرد.

دیگر اینکه استفاده از تاموکسیفن، باعث ایجاد یائسگی مصنوعی در بیمار می شود. یعنی هر حالتی که در یائسگی واقعی در افراد اتفاق می افتد(از جمله گر گرفتگی)، در افرادی که از تاموکسیفن استفاده می کنند هم اتفاق می افتد. با توجه به اینکه معمولأ خوردن تاموکسیفن بین پنج تا ده سال طول خواهد کشید، بنابراین عوارض یائسگی مصنوعی نیز همین مقدار طول میکشد، برای رفع گرگرفتگی میتوانید با هماهنگی انکولوژیستتان از داروهای گیاهی کنترل کننده گرگرفتگی استفاده کنید.

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا جهت ثبت ابتدا یا ثبت نام کنید