سرطان کولون

0
0

سلام

پدرم دچار سزطان کولون گرید 3 در سمت چپ کولون شدند که جراح حدود 80 سانتیمتر از روده را خارج کرده. قسمت بریده شده را به پاتولوژی دادند که گفته 2 لنف از 27 تا درگیر شده. و البته اپاندیس و کلیه سالمه. با توجه به اینکه روده بریده شده آیا باز هم شیمی درمانی لازمه؟ آیا شدت شیمی درمانی برای این مورد و موردهای مشابه متفاوته؟ راستش من تصور می کنم باید شیمی درمانی نسبتا ضعیفی لازم باشه آیا اصلا حرف من منطقی هست؟ در واقع می خوام به خودم امید بدم که پدر 73 ساله م در مقابل شیمی درمانی کم نمیاره…ممنون از لطف شما.

0
0

سلام

نکته اصلی این است که پاسخ به پرسش های شما چه گرهی را میتوند از کار باز کند؟ قطعأ پدر شما با معرفی جراح، تحت نظر یک انکولوژیست که تنها فرد صاحب صلاحیت برای طراحی درمان ایشان است قرار خواهند گرفت و نیاز ایشان به شیمی درمانی و شدت وو ضعف آن نیز تنها در اختیار انکولوژیست معالج ایشان خواهد بود که با توجه به مرحله بیماری ( توجه داشته باشید که گرید اعلام شده در برگه پاتولوژی در واقع گرید پاتولوژی است و با مرحله بندی بیماری که ملاک انتخاب و نحوه ادامه درمان است، متفاوت می باشد) و نوع تومور و همچنین سن و وضعیت سلامت بیمار، انتخاب خواهد شد.

نکته کلی این است که بیماران مبتلا به سرطان کولون قطعأ نیاز به شیمی درمتنی دارند که میتواند قبل و یا پس از عمل جراحی انجام شود( با توجه به نوع تومور)

بنابراین توصیه می کنم که بدون هیچگونه پیش داوری، صرفأ به دستورات پزشک معالج عمل نمایید که ان شا اله با توکل بر خداوند متعال، بهبودی حاصل خواهد شد

 

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا جهت ثبت ابتدا یا ثبت نام کنید