سرطان پستان

0
0
با سلام،همسرم سال 92 به تشخیص پزشک دارای سرطان پستان گرید 3 می باشید که بعد از تخلیه کامل سینه سمت راست ایشون و خارج کردن شانزده تا از غدد لنفاوی که سیزده تاشون درگیر شده بودن شیمی درمانی و پرتو درمانی شدن و داروی هرسپتین دریافت کردن و الان سه سال میگذره و مشکلی نداشتن خواستم ببینم چقد احتمال بازگشت بیماری وجود داره؟
با تشکر
0
0
 • برادر عزیز
  سلام
  بازگشت و عود سرطان به عوامل مختلفی بستگی دارد که برخی از آنها عبارتند از ماهیت بیولوژیکی تومور، مرحله ای از بیماری که تشخیص در آن صورت گرفته، سبک زندگی بیمار و تناسب آن برای پیشگیری از عود مجدد، وضعیت داخلی بیمار و واکنشهای دفاعی او.
  در نظر داشته باشید که عود بیماری همواره محتمل است بنابراین همان کارهایی را که افراد سالم برای پیشگیری از ابتلا به بیماری انجام میدهند، افراد مبتلا نیز می بایست انجام بدهند ( از نظر تغذیه و ورزش و آرامش داشتن و بدون استرس بودن و …) فقط نکته اینجاست که چون این دسته افراد یکبار مبتلا شده اند بنابراین حساسیتشان در مورد ابتلای مجدد( عود) بالاتر است و به همین دلیل هم بیشتر در معرض چکاپها و برنامه ریزیهای مراقبتی قرار میگیرند.
  معمولأ طبق تعریف اگر بیماری عود را تا ده سال نشان ندهد تا 90 درصد بهبودی حاصل کرده و احتمال عود او بسیار پایین خواهد آمد.
  امیدوارم که همسر محترم شما( به کمک شما) با رعایت سبک زندگی مناسب و همچنین دقت در دستورات پزشک معالج ، دوره درمان و پیگیری را با موفقیت طی کنند
  به یاد داشته باشید که استرس یکی از مهمترین عوامل در عود مجدد بیماری است بنابراین می بایست به کمک دیگر اعضای خانواده بهترین محیط روحی را برای ایشان فراهم نمایید.
  بالابردن اطلاعات و آگاهی شخص بیمار و اطرافیان در مورد ماهیت بیماری و نیز راه های مبارزه با آن میتواند بسیار مثمر ثمر باشد که با مراجعه به سایتهای معتبر و مطالعه کتب و جزواتی که از منابع معتبر منتشر شده باشند بسیار کمک کننده خواهد بود.
  یکی دیگر از راههای ارتقاء اطلاعات بیمار استفاده از تجربیات و عضویت در گروه هایی است که خودشان درگیر بیماری بوده و یا هستند
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا جهت ثبت ابتدا یا ثبت نام کنید