سرطان معده

0
0
با سلام و خسته نباشید خانواده همسرم (پدر- عمو- عمه) همگی درگیر سرطان هستند پدرشوهرم خودشون سرطان معده دارند با این تفاسیر جهت تشخیص زودهنگام در همسر و فرزندان چ باید کرد؟؟؟
0
0
  • سلام
    اگر منظور وجود سرطان معده در همه افراد نامبرده باشد، لازم است که اولأ برای تعیین شجره نامه ژنتیکی تمامی افراد خانواده ، می بایست به متخصص ژنتیک مراجعه کنید. ثانیأ کلیه افراد بالاتر از 40 سال می بایست به طور مرتب و حداقل هر ذو سال یکبار آندوسکوپی انجام بدهند.
    اما اگر منظور شما، وجود سرطان های مختلف باشد، لازم است که علاوه بر مشاوره ژنتیکی، همه افراد بالاتر از چهل سال خانواده، تحت نظر پزشک آموزش دیده در پیشگیری سرطان، آزمایشات سالیانه مربوط به سرطان های قابل پیشگیری را انجام دهند. در حال حاضر سرطان های کولون و روده بزرگ، دهانه رحم، پروستات، پوست، پستان، بعضی از سرطان های خون، معده و دهان از طریق انجام آزمایشات اولیه و چکاپهای سالیانه قابل پیشگیری و تشخیص زودهنگام است.
    همچنین کلیه افراد خانواده می بایست از عوامل خطر سرطان و خصوصأ سرطان معده که عبارتست از چاقی، مصرف فست فود و چیپس و پفک، کشیدن سیگار و استعمال مواد مخدر دوری کنند. تحرک و ورزش کافی و استفاده از روش تغذیه سالم، تضمین کننده یک زندگی سالم و دوری از ابتلا به سرطان خواهد بود.
    با مطالعه مقالات این وب سایت با موارد بیشتری از اصول پیشگیری و تشخیص زودهنگام سرطان آشنا خواهید شد. به صفحه خانه بروید تا فهرست مقالات را ببینید.
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا جهت ثبت ابتدا یا ثبت نام کنید