سرطان معده

0
0
سلام پدرم حدود. 8 ماه پیش با تشخیص سرطان معده تحت جراحی توتال گاستر کتومی قرار گرفت .در پاتولوژی بعد جراحی مشخص شد که سرطان در مرحله stage T1AN0. قرار داره. بعد از عمل هم پزشک جراح و هم پزشک گوارش گفتند که چون بیماری درمرحله ابتدایی بوده .نیاز به شیمی درمانی نداره .فقط جهت تحت نظر بودن به پزشک انکولوژیست معرفی کردن. دکتر. انکولوژیست هم. گفتن احتیاج به شیمی درمانی نداره. بهد چند ماه دوباره امازیش خون گرفتن .گفتن همه چیز عالیه.
سوالم اینه که ایا احتمال عود بیماری وجود داره. و احتمال بقا پنج ساله سرطان معده در مرحله stage 1a. چند درصد است.
باتشکر
0
0
  • در درجه اول باعث خوشحالی است که پدر شما به سلامتی خودشان توجه داشته اند و احتمالأ به طور منظم تحت چکاپ های مرتبط با سن بوده اند. زیرا درصد بالایی از مبتلایان به سرطان معده با استیج 0 و یا 1a تنها بوسیله آندوسکوپی منظم و بدون نمایان شدن خون مخفی و یانشانه های دیگر بیماریابی میشوند. اما در مورد اغلب بیماران متاسفانه در استیج های بالاتر و با بروز علایم اولیه و یا حتی با عدم توجه به علایم اولیه و در مراحل دیرتر به پزشک مراجعه میکنند .
    طبق مطالعات جهانی ، بقای پنج ساله بدون عود در بیماران استیج 1a حدود 75% است که رقم بسیار امیدوار کننده ای است و ان شااله پدر شما باپیگیری پایش و مراجعات و آزمایشات منظم سالهای زیادی را بدون عود سر نمایند
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا جهت ثبت ابتدا یا ثبت نام کنید