سرطان متاستاتیک( متاستاز به ریه)

0
0
با سلام و خسته نباشید.. بیمار خانم 47 ساله مبتلا به سرطان بدخیم ران پای چپ که مورد عمل جراحی قرار گرفت و بعد از گذشت یک ماه دوباره تومور عود مجدد در همان محل داشته که 25 جلسه رادیوتراپی انجام شد و دوباره مورد عمل جراحی قرار گرفت که بعد از گذشت سه ماه به ریه راست متاستاز داده است ( مشاهده دو توده به ابعاد 32*58 میلی متر در لوب تحتانی ریه راست و مشاهده ندول های متعدد به ابعاد 18 میلیمتر در لوب میانی ریه راست ) که 21 جلسه شیمی درمانی انجام شدو بعد از آن پلورال افیوژن وسیع رخ داد که تخلیه شد و دوبار در عکس رادیولوژی عود مجدد پلورال افیوژن و پنوموتراکس در ریه راست مشاهده شده است. بیمار با این شرح حال چقد شانس بقا دارد؟ و درمان آن چگونه می باشد؟
0
0
  • برادر ارجمند
    همانطور که بارها در پاسخ به سوالات عزیزان دیگر نیز اشاره شد این سرویس از ارائه راهکارهای درمانی معذور است و بر این اعتقاد هستیم که پزشک انکولوژیستی که بیمار تاکنون تحت نظر او بوده ، با توجه به شناخت کاملی که از بیمار و شرایط فیزیکی او دارد بهترین راهکار را میتواند ارائه کند.
    بقای هر بیمار نیز به نوع تومور، سن او، مرحله ای از بیماری که تومور در آن مرحله تشخیص داده شده و همچنین وجود متاستاز در اعضای دیگر بدن قابل تخمین است و در مورد این بیمار خاص بدلیل درگیری وسیع ریوی ( صرفأ با تکیه بر اطلاعاتی که شما داده اید) به نظر میرسد که بیماری در مرحله پیشرفته قرار دارد و احتمال درگیری اعضای دیگر مثل کبد نیز زیاد است و معمولأ بقای یکساله بیمار در این نوع درگیری ها کمتر از 25 درصد تخمین زده میشود
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا جهت ثبت ابتدا یا ثبت نام کنید