سرطان غدد لنفاوی

0
0
با عرض سلام و احترام
من خانمی 25ساله هستم که بعد از مبتلا شدن به آبله مرغان چند غده در گردنم به وجود آمد که همه ی آنها از بین رفتن بجز یکی که الان سه ساله بدون هیچ گونه دردی سرجاشه.لازم به ذکر است که سابقه زگیل تناسلی هم داشتم. خواستم بپرسم امکان سرطان غده لنفاوی در من وجود داره. خیلی خیلی ممنونم بابت راهنمایی و وقتی که برای مردم میزارین.
0
0
  • سلام
    تورم غدد گردنی در اثر آبله مرغان، گاهی اوقات بوجود می ایند و معمولا در طی شش ماه از بین می روند. اگر یکی یا چند غده لنفاوی متورم شود و برای مدت طولانی بدون اینکه علامت دیگری در بدن ایجاد شود و همه آزمایشات هم طبیعی باشد،البته نشاندهنده بدخیمی نیست اما علت فروکش نکردن عقده لنفی می بایست مشخص شود.
    زگیل تناسلی حاصل عملکرد نوعی ویروس به نام پاپیلوما ویروس است که همین ویروس می تواند در سرو گردن وجود داشته باشد و یکی از دلایل بدخیمی های سرو گردن خصوصأ سرطان های حلق و قاعده زبان همین ویروس است.
    بنابراین به شما توصیه می شود که با مراجعه به متخصص جراحی گوش و حلق و بینی و یا جراحی عمومی، معاینه شده و در صورت نیاز تحت درمان قرار بگیرید تا از احتمال ابتلا به بدخیمی در سال های آینده جلوگیری شود
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا جهت ثبت ابتدا یا ثبت نام کنید