سرطان سینه

0
0

با عرض سلام و احترام

جناب آقای دکتر در مورد سرطان پستان که نتیجه پاتولوژی هورمون استروژن و پروژسترون مثبت بوده پرهیز چه غذاهایی ضروری است  ؟ موادغذایی حاوی استروژن و پروژسترون مضر می‌باشد. چون  در سایت ها مطالب متناقض زیاد است. لطفاً راهنمایی بفرمایید.

0
0

سرکار خانم لیلا

سلام

واقعیتش این است که از نظر علمی مضر بودن هیچ غذایی برای افراد سرطان پستان هرمون مثبت اثبات نشده است. اما دو نکته قابل توجه وجود دارد

1- چون وجود انباره های چربی در بدن به ذخیره سازی هرمون و حتی تولید هرمون استروژن کمک میکند، بنابراین تا حد امکان می بایست از ایجاد چربی در بدن جلوگیری کرد که با ورزش مناسب و همچنین استفاده از مواد غذایی کم چرب میتوان به این دستاورد رسید.

2- به تغذیه سالم مادربزرگ هامان بازگردیم. قاعدتا در زمان آنها فست فود و سوسیس و کالباس وجود نداشته است و غذاها تا این حد شور و چرب نبوده اند. در وعده های غذایی از میوه جات و سبزیجات و صیفی جات بیشتر استفاده کنیم .

بر اساس نص کتاب مقدس قرآن، از هر چیز که برایمان حلال و پاک آفریده شده، بخوریم و بیاشامیم ولی اسراف نکنیم. از خوردن و آشامیدن هر ماده ای هم که تاکنون در سفره غذاییمان نبوده پرهیز کنیم. اگر به شما بگویند که پاچه سوسک برای سرطان هرمون مثبت مفید است، آیا آن را مصرف میکنید؟

3- توصیه اصلی به تمام بیماران و بالاخص بیماران مبتلا به سرطان این است که حتی المقدور، تحت نظر یک متخصص تغذیه قرار داشته باشند.

برای راهنمایی بیشتر، مطالعه کتاب” تغذیه در بیماران مبتلا به سرطان” نوشته دکتر فاطمه تورنگ را توصیه می کنم

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا جهت ثبت ابتدا یا ثبت نام کنید