سرطان سینه

0
0

خسته نباشید

مادر من چندین سال پیش به سرطان سینه مبتلا بودن

چن ماه یک بار برا آزمایش و چکاپ میرن

امروز مقدارCA 15_3به ۴۳ رسیده

آیا این مقدار برا کسی که قبلا به این بیماری مبتلا بوده خطرناک است؟

0
0

سلام

موارد استفاده تومورمارکرها عبارتند از:

 تشخیص منشأ سرطان: تومور مارکرها می توانند اطلاعات مفیدی در تشخیص منشأ سرطان و یا متاستاز بودن آن برای پزشک فراهم کنند. اما به یاد داشته باشید که همواره تشخیص قطعی سرطان و همچنین منشاء آن، به وسیله بیوپسی (نمونه برداری از بافت و یا تکه برداری) انجام می شود

۲) پیش آگهی سرطان: برخی سرطان ها بیشتر از سرطان های دیگر رشد کرده ودر بدن پخش می شوند. تومور مارکرها می توانند در تشخیص مهاجم بودن و یا میزان پاسخ به درمان کمک کننده باشند.

۳) سنجش موثر بودن درمان: یکی از مهمترین نقش های تومور مارکرها، بررسی پاسخ بیمار به درمان به خصوص در سرطان های پیشرفته است. اگر سطح تومور مارکردر خون کاهش یافته باشد، نشان دهنده ی مؤثر بودن درمان است و اگر تومورمارکر افزایش پیدا کرده باشد یعنی سرطان به درمان پاسخ نداده ونیاز است پزشک نوع دارو و یا روش درمان را تغییر دهد.

۴) تشخیص عود سرطان: با اندازه گیری منظم تومور مارکر ها در افراد سرطانی که تحت درمان قرار گرفته اند، می توان پی به عود و بازگشت سرطان برد.

البته در درجه اول می بایست در نظر بگیرید که با یک جواب آزمایش غیر نرمال نمیتوان قضاوت کرد و این آزمایش ایشان می بایست در فاصله دو هفته دوباره انجام شود. در صورت بالا بودن مجدد مقدار تومورمارکر، پیگیری های خاص برای تایید و یا رد عود می بایست توسط انکولوژیست صورت بگیرد.

برای آگاهی بیشتر درباره نقش تومورمارکرها، به مقاله همین وب سایت با عنوان “تومور مارکر چیست” با کلیک روی لینک زیر مراجعه فرمایید.

http://www.cancerservice.ir/what-tumor-markers-tests-tm/

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا جهت ثبت ابتدا یا ثبت نام کنید