سرطان سينه

0
0

با سلام خدمت شما دكتر گرامي

ببخشيد من يك سوال داشتم

مادر من سرطان سينه داشتن و الان تحت درمان هورمون درماني با قرص تاموكسيفن هستند

ميخواستم بدونم داروي تاموكسيفن با داروي ضد افسردگي سرترالين تداخل دارد؟ تداخل يعني اينكه باهم در يك تايم نبايد خورده شده؟ يا كلا باهم خورده نشه؟

و سوال بعديم در مورد عوارض قرص تاموكسيفن هستش كه نگرانم كرده ، چطور ميشه عوارضي مثل لخته شدن خون و آمبولي ريه رو كم كرد؟ مادر من ٥٤ سال سن دارند .

ممنونم از سايت خوب شما

0
0

خواهر گرامی

سلام

تداخل دارویی یعنی دو دارو میتوانند اثرات همدیگر را خنثی کنند یا کاهش دهند و یا اینکه عوارض یکدیگر را تشدید کنند و افزایش دهند. پس تداخل دارویی ارتباطی به زمان خورده شدن داروها با هم و یا جدای از هم ندارد.

همه داروهای شیمیایی بالاخره عوارضی دارند که فقط به عنوان هشدار در نظر داشته باشید تا هر زمان که احساس عارضه وجود داشت، سریعا با پزشک تماس بگیرید. پزشکان معمولا در افرادی که به نظر برسد که میتوانند عارضه خاصی را بیشتر نشان بدهند، این مساله را درنظر میگیرند. پس اگر مادر شما تا به حال سابقه لخته شدن عروقی و یا آمبولی نداشته، نگران نباشید.

اما در مورد سرترالین چون دارویی است که تداخل ایجاد می کند، حتما پزشکشان را از مصرف این دارو آگاه کنید تا دوز تاموکسیفن را بر همان اساس تنظیم کند و یا دارو را تغییر بدهد.

ضمنأ به پزشک مسئول ایشان اعتماد کنید و وسواس به خرج ندهید

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا جهت ثبت ابتدا یا ثبت نام کنید