سرطان بیضه

0
0
سلام.۲۷سالمه
چند روز پیش درد خیلی شدیدی در ناحیه بیضه راست داشتم..اهمیت ندادم تا اینکه شب دست زدم به بیضه و روی اون یه برامدگی گرد مانند و قلنبه حس کردم.چند جا مطالعه کردم که نوشته بودند از علائم سرطان بیضه ست.
نظر شما رو میخواستم قبل از مراجعه به پزشک.
میخواستم بدونم اگه پزشک احتمال سرطان بده چجور آزمایش هایی باید بدم؟خون؟یا نمونه برداری؟آیا هزینه هام بالاست؟
ممنون.یاعلی
0
0
 • برادر عزیز سلام بر شما
  تومور بيضه در مردان در سنين 25 تا 34 سالگي، شايع‌ترين تومور است. علت تومورهاي بيضه دقيقا معلوم نيست ولي هم عوامل مادرزادي و هم عوامل محيطي در بروز آن تا‡ثير دارند. بغیر از عدم پایین آمدن بیضه در زمان کودکی، كساني كه پدر يا برادر آنها به اين بيماري مبتلا شده‌اند و شغل‌هايي دارند كه درتماس با برخي مواد شيميايي هستند، افرادي كه در معادن كار مي‌كنند و آتش‌نشان‌ها بايد بيشتر مراقب باشند، چون اين عوامل شانس ابتلا به سرطان بيضه را بالا مي‌برند. اغلب بزرگي بيضه‌ها، وجود توده‌ در بيضه و يا درد بيضه از علايم بيماري هستند. در صورت وجود تورم و یا درد و یا توده ايد سريع به پزشك مراجعه كرد. براي تا‡ييد تشخيص پزشك از آزمايشات و روش‌هاي مختلفي مثل اندازه‌گيري تومور ماركرها (موادي كه در صورت وجود سرطان در خون يافت مي‌شوند و يا مقدار آنها بالا مي‌رود) و يا انجام سونوگرافي از كيسه بيضه مي‌توان كمك گرفت.
  در صورت مراجعه سریع به پزشک و اگر سرطان بيضه زود تشخيص داده شود، در حدود 95درصد ‌مبتلايان، تقريبا بهبود كامل پيدا مي‌كنند.
  پس به طور كلي براي اينكه سرطان بيضه قابل درمان باشد، بايد در مراحل اوليه تشخيص داده شود و براي اين تشخيص سريع بايد به نكات زير دقت كرد.
  – تمامي نوزادان پسر حتما از لحاظ وجود بيضه داخل كيسه بيضه معاينه شوند و در صورت عدم وجود بيضه، به خاطر بالا بودن خطر سرطان، پي‌گيري دقيق جهت آنها انجام شود.‌
  – افرادي كه در خانواده‌شان فرد مبتلا وجود دارد،‌ بيشتر مراقب باشند.
  – و در نهايت همه مردان معاينه ماهيانه بيضه را براي خودشان انجام دهند

  پس نتیجه حاصل از مطالب بالا این است که قبل از فوت وقت به پزشک متخصص اورولوژی مراجعه فرمائید و از حدس و گمانهای پیش از تشخیص و مطرح کردن مساله با افراد غیر متخصص خودداری فرمائید

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا جهت ثبت ابتدا یا ثبت نام کنید